Stop krutosti na zvieratách. Zvierací ombudsman spustil kampaň, ktorá pomôže zasiahnuť proti tyranom.

Stop krutosti. Teraz!

Minulý rok prešlo útulkami na Slovensku takmer 12 000 týraných a nechcených zvierat. Oproti tomu ale stojí podľa štatistík iba 35 prípadov trestných skutkov týraní zvierat. Realita je taká, že spáchaných krutostí môže byť násobne viac, avšak bez toho, aby sa o tom ktokoľvek dozvedel.

Len Zvierací ombudsman dostal za minulý rok viac ako 300 podnetov na riešenie. O mnohých prípadoch sa verejnosť nedozvie, v médiách je počuť iba o tých najzávažnejších. Okrem psov sú však týrané aj mačky, kone, hospodárske zvieratá či cirkusové zvieratá.

„Na to, aby sa bezodkladne zasiahlo, aby sme prinútili kompetentných konať a vymôcť spravodlivosť, musí niekto, kto sa vyzná v legislatíve, zabezpečiť zákonné odobratie dôkazov, ktoré páchateľa usvedčia, podať fundované trestné oznámenie a zúčastniť sa súdneho pojednávania. Ak to neurobíme my, útulky, ktoré takéto zvieratá zachraňujú, budú mať na to kapacitu len ťažko. A tak to potom vyzerá, že domôcť sa spravodlivosti je nemožné, tieto skutky ostávajú nepotrestané a tyrani, schopní krutého mučenia, sa neboja neobmedzene pokračovať,“ hovorí Zvieracia ombudsmanka Zuzana Stanová.

Preto sme na webstránke www.stopkrutosti.sk spustili kampaň, vďaka ktorej bude možné účinne postihovať takúto krutosť. Už príspevok 20 eur umožní Zvieraciemu ombudsmanovi ochrániť tých, ktorí sa brániť nemôžu, v každom kraji. Pretože zviera nie je vec!

Na ochranu zvierat a prevenciu pred nezmyselným týraním je možné prispieť na https://www.stopkrutosti.sk/.

Ďakujeme Vám.

#stopkrutosti