Pozitívny posun v kauze týranej sučky Elisabeth

Podľa našich informácií, košická polícia podala návrh na podanie obžaloby voči páchateľom otrasného skutku z leta minulého roka. To znamená, že prípad smeruje na prokuratúru, odkiaľ, ako dúfame, sa dostane pred súd.

Páchateľom hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

O tento posun sa už zaujímajú všetky celoštátne televízie. Tu nájdete linky na reportáže z TV Markíza a RTVS, ktoré o posune informovali:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13982/177209#1365

http://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/epizoda/16512-televizne-noviny?fbclid=IwAR1Hofnv5T5bVSGSwtENiijHGn6evRmWkmW70rTRZ_UY02XkqyInp3dcU4w

Tešíme sa z tohto čiastkového víťazstva, aj keď vieme, že vojna ešte vyhratá nie je… Je to tak, kto dnes týra a mučí zvieratá, zajtra môže ublížiť spolužiakovi v škole, susedke. Naše slová potvrdzuje aj známa psychiatrička.

Zároveň, pripomíname, že jedna vec je aktívne pracovať na tom, aby vymožiteľnosť práva v oblasti týrania zvierat bola vyššia, a druhá je prevencia. A keďže si to dobre uvedomujeme, pred rokom sme začali aktívne konať a zaangažovali sme aj ministerstvo školstva. Výsledok nášho snaženia naberá čoraz reálnejšie kontúry, čo nás teší.

A dôležitá poznámka, Elisabeth sa má dobre, má nový šťastný domov v Nemecku.