Ocenili sme Animal Hero 2018. Cena bola udelená chlapcovi, ktorý odhalil páchateľov v prípade Elizabeth

Ocenenie za statočný čin človeka v prospech zvierat sme odovzdali počas nášho podujatia „Nájdite sa! so zvieratkom z útulku“, 23. septembra v Košiciach. V prípade týranej fenky Elizabeth sa dvoch páchateľov (bratia Adrián /18/ a Adam /15/) podarilo vypátrať vďaka odvahe Miroslava /18/, odchovanca detského domova, ktorý o čine vedel a rozhodol sa nemlčať. Spolu so svojou vychovávateľkou Renátou nahlásil čin na polícii. Vďaka jeho veľkej odvahe a rozhodnutiu, ako aj vďaka následnej mravenčej práci Renáty a Zvieracieho ombudsmana boli PÁCHATELIA DOLAPENÍ a k činu sa PRIZNALI. OBVINENÍ sú síce na základe rozhodnutia súdu vyšetrovaní na slobode, čo je však vždy možné prehodnotiť a samotnému TRESTU SA ZREJME NEVYHNÚ.

Spolu s cenou bol Miroslavovi odovzdaný šek v hodnote 700 € vyzbieraných v rámci výzvy Zvieracieho ombudsmana k poskytnutiu informácií o páchateľoch.

💝A TERAZ TO NAJDÔLEŽITEJŠIE: z policajnej zápisnice, ktorú máme k dispozícii vieme, že Miroslav čin ohlásil DEŇ PRED zverejnením výzvy s fin.odmenou, preto jeho čin nemohol byť peniazmi NIJAKO motivovaný.O to je tento príbeh odvahy silnejší.

Miroslav časť odmeny venoval vychovávateľke Renáte, na pokrytie veterinárnych nákladov pre Elizabeth a Zvieraciemu Obmudsmanovi.Zvyšok použije na vybudovanie vykurovania v chalúpke v osade,v ktorej býva po odchode z detského domova.

Tento príbeh vznikol vďaka Vám a Vašim darom na www.stopkrutosti.sk.Denne riešime DESIATKY týchto prípadov a je to extrémne náročné!! Pomáhajte nám aj naďalej šliapať páchateľom na prsty a prebúdzať spiacich úradníkov k „životu“ ! Ďakujeme.