Ambasádorka Kristína Tormová

Keď sa ma ako malej pýtali, čím chcem byť, keď budem veľká, hovorila som, že pes. Zdalo sa mi, že psy majú krásny život!

 

Dnes už viem, že nie všetky psy sú tak milované ako tá naša psica. Ale to nie je hlavný dôvod prečo podporujem Zvieracieho ombudsmana a prečo som už sedem rokov ambasádorkou projektu Nájdite sa. Dievčatá, ktoré za oboma projektami stoja, dôverne poznám a viem, že práca so štvornohými kamarátmi sa stala ich životným poslaním.

Je úžasným zázrakom, keď sa niekto rozhodne venovať všetok svoj čas zmene k lepšiemu, aj keď to zo začiatku vyzerá ako nereálny sen. Ale ja viem na sto percent, že sa sny plnia! A tieto moje šialené ženy sa nedali zlomiť a investovali všetky svoje sily a kapacity do toho, aby sa ich sny a myšlienky zhmotnili. Dnes sú sprísnené tresty za týranie zvierat a nový zákon Zviera nie je vec skutočnosťou. A to je seriózne veľká vec!

 

Som šťastná, že pred rokmi vzniklo toto spoločenstvo múdrych a empatických ľudí, ktorí pomáhajú zvieratám a šíria na Slovensku myšlienku nenásilia. Nielen na zvieratách!

 

Pre mňa je tento projekt výnimočný aj tým, že dokazuje silu odhodlania a dáva nádej, že raz si povieme: predstavte si, kedysi tu bežne žili vychudnuté psy na metrovej reťazi a nikomu to nepripadalo zvláštne, sused mi len tak zastrelil kocúra, kedysi mohli ľudia ako Vy a ja beztrestne ubližovať zvieratám a nič sa s tým nedialo. Kedysi deti chodili do cirkusu so zvieratami a smiali sa tomu, ako medvede, spútané v reťaziach chodili po dvoch nohách a tancovali, či ako levy preskakovali cez horiace obruče. Nie, to nie je scifi, to tak naozaj kedysi bolo! Verím, že vďaka Zvieraciemu ombudsmanovi sa začalo meniť Slovensko a tisíce zvieracích životov k lepšiemu. Ďakujem vám, ženy moje šikovné! A naša psica Spoka vám posiela letmý bozk.