Zvierací ombudsman

NAJLEPŠÍ PRIATEĽ ZVIERAT
Ombudsman

Ombudsman

Sme organizácia, ktorej zriadením sa zhmotnila dlhoročná snaha zjednotiť útulky pre týrané a opustené zvieratá a ochranárske združenia na Slovensku. Spolu sa nám podarilo zmeniť Trestný zákon, či nájsť domov stovkám zvieratám cez naše podujatie Nájdite sa! so zvieratkom z útulku. Sme tu pre združenia a útulky, ktoré denne bojujú o prežitie a na riešenie mnohých problémov nemajú čas ani ľudské kapacity. Nemajú čas písať trestné oznámenia, lebo zachraňujú obeť- týrané zviera a trávia s ním dni a týždne na klinike či v dočasnej opatere. Zákony a osveta znamenajú menej zvierat týraných, menej zvierat v uliciach, menej v útulkoch. Praktická pomoc útulkom znamená konečne viac času na podstatné veci. Našou motiváciou však nie je iba pomoc týraným a opusteným zvieratám, ale snaha celkovo umenšiť krutosť na Slovensku. Násilie je totiž len jedno a snaha o jeho zmiernenie by nás mala zjednocovať. Preto je tu Zvierací ombudsman.

Naše ciele

Vyhrať boj s množiteľmi

Vyhrať boj s množiteľmi, ktorí kruto a nelegálne obchodujú s bezbrannými zvieracími životmi a neštítia sa ničoho. Nielen však cez tlak na úrady, ale najmä prevenciou zvýšením informovanosti ľudí.

Trvalá, systémová a adresná podpora

Trvalá, systémová a adresná podpora našim členom-útulkom rozličného charakteru, najmä však bezplatná právna pomoc a zastupovanie v konaní.

Priniesť naše podujatie Nájdite sa do vzdialenejších kútov Slovenska

Priniesť naše podujatie Nájdite sa do vzdialenejších kútov Slovenska, kde je problém s nechcenými zvieratami najvypuklejší.

Kompetencie

Zvierací ombudsman nie je štátna inštitúcia, nie je štátom financovaná ale je čiastočne podporovaná. Je to tím odborníkov, priateľov zvierat, ktorí sa rozhodli venovať svoj čas a odbornosť jednému odvážnemu cieľu: zlepšiť život a životné podmienky zvierat na Slovensku.

Ombudsmanské tričká a kryty z kolekcie Koláčová

Náš tím

z ľava: Zuzana Marušincová, Patrícia Kubová, Dorota Čavojec, Zuzana Stanová, Nina Krnčok, Erika Dupejová, Jana Trellová, Oľga Becker …. a Eliška :)

Sme tím odborníkov, ale najmä nadšencov, ktorým nie je osud zvierat ľahostajný a rozhodli sme sa venovať svoj čas a schopnosti, aby sme im pomohli. Robíme tak už od detstva, lásku k nim máme vo svojej DNA :)


Zuzana Stanová
Zvieracia ombudsmanka, členka Správnej rady zuzana.stanova@zvieraciombudsman.sk

Erika Dupejová
riaditeľka kancelárie a programová manažérka erika.dupejova@zvieraciombudsman.sk

Táňa Rosová
čestná členka správnej rady

Natália Babicová
PR manažérka press@zvieraciombudsman.sk

Dana Freyerová
PR a médiá press@zvieraciombudsman.sk

Jakub Hrbáň
social media manažér a koordinátor pre útulky jakub.hrban@zvieraciombudsman.sk

Adriana Veselá
právnička na linke bezplatnej právnej poradne adriana.vesela@zvieraciombudsman.sk

Veronika Pustaiová
právnička veronika.pustaiova@zvieraciombudsman.sk

Dávid Melichar
právnik david.melichar@zvieraciombudsman.sk

Janka Jarošová
právnička janka.jarosova@zvieraciombudsman.sk

Nikola Jackuliaková
právnička a office manažérka nikola.jackuliakova@zvieraciombudsman.sk

Michal Kutlík
právnik a lektor programu Vychovávame k tolerancii info@zvieraciombudsman.sk

Linda Petríková
networking, fundraising, partners linda.petrikova@zvieraciombudsman.sk

Nina Krnčok
manažérka podujatia Nájdite sa! so zvieratkom z útulku nina.krncok@zvieraciombudsman.sk

Jana Trellová
PR manažérka pre podujatie Nájdite sa! so zvieratkom z útulku jana.trellova@zvieraciombudsman.sk

Patrícia Kubová
fotografka podujatí Nájdite sa! so zvieratkom z útulku

Ak máte právnické vzdelanie a skúsenosti, ak ste spoločníkom v právnickej firme, alebo manažérom vo firme, kde pracujú kvalifikovaní právnici, prispejte aspoň pár hodinami dobrovoľníckej práce k riešeniu problémov pri ochrane zvierat. Staňte sa súčasťou zvieracieho ombudsmana a prejavte tak Vašu spoločenskú zodpovednosť.

Expertná skupina:

Lenka Kmeťová- dipl. zootechnička, expertka pre hospodárske zvieratá a kone
Marcela Juríčková- spoločenské zvieratá, téma množiteľov

       Martina Karasová- veterinárna lekárka UVLaF

Správna rada:

Martin Vician – predseda správnej rady

Členky:

Zuzana Stanová
Oľga Beckerová
Lenka Bičkošová

Podporovatelia:

Kristína Tormová
Martin “Pyco” Rausch, moderátor
Lucia Siposová, herečka a spisovateľka
Michael Szatmáry, moderátor
Kristína K. , reportérka relácie REFLEX a držiteľka ceny OTO za odvážne reportáže o tyranoch zvierat
Ivan “Binďo” Bindas, moderátor rádia EUROPA 2 a hlava e-shopu spimsopsom.eu
Soňa Skoncová, moderátorka relácie Top Star

NÁJDITE SA!

Akcia Nájdite sa…so zvieratkom z útulku! je bezpochyby prvou akciou svojho druhu v Bratislave a v Košiciach, ktorá si za 20 “vydaní” našla stabilné miesto v social kalendári obyvateľov i návštevníkov. Je to totiž prvá „ľudsko-zvieracia zoznamka”, inými slovami príležitosť pre rodinky, ktoré si chcú adoptovať opusteného chlpáča, ale boja sa ísť do útulku alebo sa inak nevedia odhodlať.

Na Nájdite sa! k nim na jeden deň pricestujú útulkáči z celého Slovenska, ktorí hľadajú domov a ktorých by inak Bratislavčania a Košičania nemali šancu spoznať. Útulky i jednotlivé zvieratká predstavujú naši moderátori aj s ich príbehmi, aby si tak mohli rodinky lepšie vybrať zvieratko, ktoré k nim najviac sedí.

Rodinám sú k dispozícii aj odborníci, ktorí pomôžu pri výbere zvieratka či poradia, ak už nejaké zvieratko máte. Útulkáčom možno skvele pomôcť aj inak ako adopciou – venčením po Horskom parku, dobrovoľníčením v stánkoch útulkov, vecným či iným darom. Zatiaľ vďaka akcii sa takso svojou novou rodinou „našli“ stovky opustených psíkov a mačiek. Akcia má aj bohatý sprievodný program zameraný na ochranu prírody a zvieratká, súťaže pre deti a pod. Rodiny tak strávia aktívny a veselý deň spolu na čerstvom vzduchu. Vítaní sú aj vaši psíkovia, môžete len tak prísť a stráviť čas v príjemnej spoločnosti.

Mám podnet

Ste svedkom týrania zvierat? Máte podozrenie, že vo Vašom okolí je množiteľ, ktorý prevádzkuje nelegálny chov a šteniatka predáva podozrivo lacno na inzertných portáloch? Nemôžete sa pozerať na to, ako pes u susedov trpí na krátkej reťazi, ako sa stádo koní v mraze nemá kam skryť alebo hladuje? Chceli by ste pomôcť ale neviete ako to urobiť diskrétne a účinne? Nebojte sa a nenechajte to tak! Kontaktujte nás cez KONTAKTNÝ FORMULÁR:

Kontakt
0948 022 121  0948 022 121
 

Kontakt pre médiá:

+421 908 259 643

press@zvieraciombudsman.sk

info@zvieraciombudsman.sk

Facebook

Powered by:

Podporujú nás

So združením Zvierací ombudsman spolupracujú: Kristína Tormová, ambasádorka združenia, Lucia Šipošová, Zuzana Vačková, moderátori Pyco, Matúš Krnčok, Binďo a Michal Sabo, Lucia Hablovičová, Romi Klimeková a Soňa Skoncová, speváčky Emma Drobná, Zdenka Predná a Sima Martausová.


Podporujú nás